Ukrajina

Hromadske.TV Kremenčuk


organizace: Hromadske.TV Kremenčuk

místo: Kremenčuk, Poltavská oblast, střední Ukrajina

rok: 2014

V březnu 2014 se skupina novinářů a novinářek z Kremenčuku rozhodla opustit redakce státních a oligarchy vlastněných novin a založit vlastní médium Hromadske.TV Kremenčuk.

Impulsem k tomuto kroku byl dle jejich slov stupňující se tlak a cenzura ze strany zaměstnavatelů a majitelů novin. Hlavním mottem nově vzniklé iniciativy je idea, že každý Ukrajinec a Ukrajinka má právo na svobodný přístup k informacím.

Jádro práce této iniciativy proto tvoří nezávislé zpravodajství ze všech oblastí občanského života (politika, ekonomika, kultura, sport), přičemž důraz klade na diskuze jakožto základní prvek komunikace v občanské společnosti. Natáčení, zpracování i vysílání debat je však technicky náročný proces, jenž vyžaduje adekvátní vybavení i schopnosti.

Podpora NESEHNUTÍ této iniciativě v roce 2014 tak spočívá v příspěvku na technické vybavení, konkrétně byly z poskytnutých prostředků pořízeny tyto věci: notebooky, mikrofony, hard disky, switche, baterie a servery.

Zároveň přispíváme na plat technickým a IT pracovníkům, reportérům, kameramanům a část putuje také na výdaje spojené s cestami do regionů zasažených boji, odkud Hromadske.TV Kremenčuk přináší reportáže.

Celkově NESEHNUTÍ podpořilo iniciativu částkou 6 715 euro.

web: http://kgtv.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/kgtv.kremenchug?fref=ts

Twitter: https://twitter.com/KremenTV

Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/kremenchuktv