Podpořte nás

interaktivni_seminarNa Kavkaze už pátým rokem a od roku 2014 také v Ukrajiněpodporujeme místní občanské iniciativy. Předáváme jim zkušenosti a školíme je, poskytujeme jim malé finance do rozjezdu, umožňujeme jim navštívit Českou republiku a inspirovat se, nebo jim pomáháme s plánováním jejich kampaní a aktivit. Od roku 2011 se našich seminářů a dalších akcí zúčastnilo dohromady více než 400 lidí z Gruzie, Abcházie, Arménie, Jižní Osetie, Podněstří, Ázerbájdžánu a Ukrajiny.

Jednou z podpořených iniciativ je například telefonická linka důvěry v gruzínském městě Kutaisi, která pomáhá mladým lidem. Loni se této lince důvěry podařilo zabránit mladému chlapci ve spáchání sebevraždy.

Ze zkušeností linky důvěry víme, že jedním z nejčastějších problémů místní mládeže je gambling. Stalo se běžným, že školou povinné děti tráví čím dál více času v hernách, u automatů a v sázkových kancelářích. To se samozřejmě odráží na jejich školních výsledcích a finanční situaci rodin, ale hrozí zde i vážné riziko závislostí.

loesje2Místní organizace RICDOG zde proto vede kampaň za regulaci hazardu a my ji v tom všemožně podporujeme. I vy se však můžete podílet na tom, že se v místních školách děti dovědí o rizicích gamblerství, ale i že provozovatelé heren budou plně zodpovědní a pokutovaní za přítomnost nezletilých osob.

Podobných, velmi potřebných kampaní se však na Kavkaze rodí mnoho. Podpořte nás a umožněte nám pomáhat tam, kde to umíme.

Dar v libovolné výši prosíme zašlete na náš transparentní dárcovský účet č. 2600013234/2010 (Fio banka), nebo klikněte sem a můžete nám jednoduše zaslat dar pomocí platební karty. Děkujeme.

MartinCB

A budete-li mít cestu, navštivte nás v Gruzii, ukážeme vám projekty zblízka! Kontaktujte Martina Hyťhu na martin@nesehnuti.cz.